Vijesti

Pripadnik Oružanih snaga BiH stariji vodnik Zaim Šuman osvojio dvije medalje u Beogradu

Pripadnik 3.pb/4.pbr OS BiH stariji vodnik Zaim Šuman je nastavio pobjeđivati i osvajati medalje na takmičenjima u atletici.

U Beogradu je, 07. i 08.03.2020. godine, održano dvoransko prvenstvo Balkana u atletici. Na ovom prvenstvu nastupili su i atletičari iz BiH, a našu zemlju predstavljao je pripadnik OS BiH Zaim Šuman

Stariji vodnik Zaim Šuman je nastupao za atletsku reprezentaciju BiH i osvojio je prvo i drugo mjesto u disciplinama na 3000 i 1500 metara, u najjačoj konkurenciji takmičara u kategoriji od 30 do 40 godina.

Prvog dana takmičenja, Šuman je nastupio na utrci 1500 m i zauzeo je drugo mjesto ispred njega utrku je završio reprezentativac Grčke, dok je predstavnik Sjeverne Makedonije bio treći.

Drugog dana takmičenja Šuman je nastupio na utrci 3000 m na kojoj je zauzeo prvo mjesto.

Ovim je Šuman još jednom dokazao da opravdano nosi epitet jednog od najboljih atletičara u BiH i najboljeg sportiste u OS BiH, ali i da spada u sami vrh najboljih atletičara Balkana.