Vijesti

Pripadnik 3.pb/4.pbr OS BiH stariji vodnik Zaim Šuman prvak Balkana u atletici

Pripadnik 3.pb/4.pbr OS BiH stariji vodnik Zaim Šuman je nastavio pobjeđivati i osvajati prva mjesta u atletici.

U Beogradu je 10. i 11.03.2018. godine, održano 3. balkansko dvoransko prvenstvo u atletici na kojem je učestvovalo oko 700 atletičara iz 12 balkanskih zemalja.

Stariji vodnik Zaim Šuman je nastupao za atletsku reprezentaciju BiH i osvojio dva prva mjesta u disciplinama na 1500 i 3000 metara u najjačoj konkurenciji takmičara u kategoriji od 30 do 40 godina.

Prvog dana takmičenja, Zaim je nastupio na utrci 1500 m i zauzeo je prvo mjesto ispred predstavnika Crne Gore i Grčke, dok je drugog dana takmičenja nastupio na utrci 3000 m na kojoj je također zauzeo prvo mjesto ispred predstavnika Crne Gore i Srbije.

Ovim je Zaim još jednom dokazao da opravdano nosi epitet jednog od najboljih atletičara u BiH i najboljeg sportiste u OS BiH.